توانمندسازی افراد تحت پوشش، الویت اصلی کمیته امداد مدیر کل کمیته امداد استان گلستان:

توانمندسازی افراد تحت پوشش، الویت اصلی کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد ایجاد اشتغال و توانمند سازی افراد تحت پوشش این نهاد را الویت اصلی این نهاد خواند و افزود: با وجودیکه توانمد سازی افراد تحت پوشش در این نهاد انجام می شود اما تعداد دریافتی باعث آمار زیادی از افراد تحت پوشش در استان شده است.

به گزارش صحرانیوز ؛ مدیرکل کمیته امداد استان در گفتگو با این پایگاه خبری در خصوص محرومیت زدایی در کمیته امداد گفت: اینکه تعداد نیازمندان و فقر در جامعه زیاد است بستگی به عوامل مختلفی از جمله طلاق،گرانی و تورم،اعتیاد و.. داره که کمیته امداد برای رفع محرومیت تمام این گروهها ورد شده است.

امان الله حسین پور افزود: با وجودیکه توانمند سازی در کمیته امداد انجام می شود اما متاسفانه به علت عوامل متعددی که بیان شد ورودی های ما در کمیته اماد زیاد می باشد.

وی ادامه داد: هر ساله نزدیک به ۶هزار نفر تواانمند می شوند و از به خودکفایی می رسند اما متاسفانه همزمان ۱۲ هزار ورودی داریم .

مدیر کل کمیته امداد گفت: در استان گلستان نزدیک به هزار و دویست و شصت نفر دانشجو و طلبه تحت حمایت این نهاد هستند که با توجه به افزایش سه برابری اشتغال تلاش می شود این فارغ التحصیلان بتوانند شغل ایجاد کنند.

امان پور تصریح کرد: قرار است معادل مستمری خانواده های تحت پوشش به آنان تا یک هفته دیگر عیدی پرداخت شود.

وی گفت: امسال ۶۰میلیارد تومان برای اشتغال در نظر گرفته شده که ۴۷۰۰نفر در مراکز فنی و حرفه ای آموزش دیده اند.

مدیرکل کمیته امداد افزود: مردم در سال جاری سه برابر سال گذشته به این نهاد کمک کرده اند که تمام این کمکها در استان و برای مددجویان استانی هزینه می شود.

وی بیان کرد: به هیچ وجه کمکهای مردمی در امور تشکیلاتی و در سایر استان هزینه نمیشود.

حسین پور گفت: یکی از الویتهای من در کمیته امداد پرداخت به موقع مستمری مددجویان است و تا زمانی که هزینه مددجویان پرداخت نشود حقوق پرسنل این اداره پرداخت نمی شود.