تلگرام تا پایان فروردین از مدار خارج می‌شود علاءالدین بروجردی:

تلگرام تا پایان فروردین از مدار خارج می‌شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تلگرام تا پایان فروردین ماه از مدار خارج شده و جای خود را به یک پیام‌رسان داخلی می‌دهد.

به گزارش صحرانیوز ؛ علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با رادیو شهری بروجرد با اشاره به از مدار خارج شدن تلگرام اظهار داشت: این تصمیمی است که در بالاترین سطح گرفته شده است و تلگرام جای خودش را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد؛ این تصمیمی است که هم به‌لحاظ امنیت ملی ما بسیار مهم است و هم با توجه به نقش مخربی که تلگرام سال گذشته در آشوب‌های کشورمان داشت که آن‌ها از طریق تلگرام طراحی می‌کردند.

وی با بیان اینکه “امروز در فضای مجازی به این توانمندی رسیده‌ایم که بتوانیم یک سامانه ملی را تعریف کنیم”، افزود: سامانه ملی مانند سروش و یا سامانه‌های دیگر، درست است که ممکن است تعداد مشترکین پیام‌رسان سروش سه چهار میلیون باشد و تلگرام ۴۰ میلیون اما وقتی تلگرام از مدار خارج شود طبیعتاً این مشترکین به پیام‌رسان داخلی سرریز می‌شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این نگرانی‌هایی که رسانه‌های بیگانه به آن دامن می‌زنند فکر می‌کنم هم به‌لحاظ بسترسازی و هم به‌لحاظ سالم بودن محیطش بسترسازی‌های لازم در حال انجام است و تا پایان ماه جاری این اتفاق می‌افتد.

هشدار رئیس کمیسیون امنیت ملی به انگلیس، فرانسه و آلمان

وی با اشاره به طرح جدید تحریم کشورهای اروپایی و رابطه این طرح با ترامپ و صهیونیست‌ها اظهار داشت: اروپایی‌ها در حال چالش جدی با ترامپ هستند، ترامپ به‌دنبال این است که برجام را متوقف کند اما سه کشور اروپایی امضا کننده یعنی انگلیس، فرانسه و هم آلمان مخالفند و به‌لحاظ اینکه شکلاتی به ترامپ بدهند و او را راضی کنند و ترامپ هم صهیونیست‌ها را راضی کند، به‌بهانه مسئله سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه و مسئله موشکی ما دارند این کار را انجام می‌دهند، اما این‌ها جزو حقوق ما و سیاست‌های تصمیم‌گیری‌شده ماست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان در مورد طرح تحریم‌های جدید گفت: این سه کشور بدانند این به‌ضرر آن‌ها است و این تحریم ایران نیست بلکه تحریم شرکت‌های خودشان است اینها یک بار آزمودند و در واقع میلیاردها یورو از شرکت‌های اروپایی کاسته و به شرکت‌های چینی اضافه شد، این خدمتی است به چین و ما هم مخالف نیستیم.

بروجردی عنوان کرد: ما مایل به تقویت روابط خود در نگاه به شرق به‌عنوان یک سیاست راهبردی هم با چین هم با روسیه به‌عنوان دو ظرفیت اقتصادی جهان امروز در روابط خودمان هستیم.

وی بیان کرد: قطعاً این امر اثر منفی در روابطمان با این سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه خواهد گذاشت، فعلاً زمزمه‌های آن مطرح است و احتمالاً خیزی که این کشورها برداشته‌اند به همین سمت و سو باشد.