بیمارستان صحرایی در شهر انبارالوم گلستان برپا شد

بیمارستان صحرایی در شهر انبارالوم گلستان برپا شد

در پوسته طرح مردم یاری تیپ ۲۳۰ قرارگاه تاکتیکی لشگر ۳۰ ارتش گرگان؛ بیمارستان صحرایی شهر انبارالوم از توابع شهرستان مرزی آق قلا واقع در شمال استان گلستان راه اندازی شد.

به گزارش صحرانیوز ؛ این بیمارستان به مدت سه روز با استعداد ۱۰ اکیپ تخصصی – پزشکی خدمات رایگان به اهالی انبارالوم ارائه می دهد.
در این بیمارستان صحرایی خدمات ویزیت داخلی، عمومی، اطفال، پوست، ارائه دارو و در صورت نیاز جراحی بیماران به صورت رایگان انجام شود.
رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه همچون دوران دفاع مقدس در کنار مردم هستیم، گفت: طرح مردم یاری ارتش در ۱۵ نقطه محروم استان های گلستان، کرمانشاه، قزوین و فارس تا پایان امسال انجام می شود.
سرتیپ دوم ستاد شهنام بابلی در حاشیه افتتاح این بیمارستان صحرایی اظهار کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به مردم محروم؛ تیم های بهداشت و درمان ارتش به مناطق دورافتاده و کم برخوردار اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه قرار است هفته وحدت در شهرهای تربت جام، زاهدان و کرمان نیز بیمارستان صحرایی برپا شود به خدمات انجام شده در مرزهای مهران و چذابه برای زائرین حسینی اشاره کرد و گفت: در این ۲ نقطه بیمارستان هایی با ظرفیت بستری ۶۰ نفر تا ۱۰ روز پس از اربعین ارایه خدمات خواهد داشت.
شهر انبارالوم هفت هزار نفر و در روستاهای آن حدود ۲۳ هزار نفر زندگی می‎ کنند.
شهرستان مرزی آق قلا ۵۷ خانه بهداشت دارد اما هنوز در برخی روستاهای آن هیچ خدمات پزشکی – درمانی و حتی بهداشتی ارایه نمی شود.

لینک منبع