به شعار دادن اکتفاء نشود/باید به کالای ایرانی و تولید ایرانی اهمیّت بدهیم

به شعار دادن اکتفاء نشود/باید به کالای ایرانی و تولید ایرانی اهمیّت بدهیم

حجت الاسلام دماوندی : باید به کالای ایرانی و تولید ایرانی اهمیّت بدهیم ، و از آن حمایت کنیم ؛ و فقط به شعار دادن اکتفاء نشود. واجب است که به حمایت از تولید و کالای ایرانی عمل کنیم و از برخورد شعاری خوددای شود.

به گزارش صحرانیوز ؛ نماز جمعه  این هفته انبارالوم ، به امامت حجت الاسلام جلیل دماوندی, امام جمعهء موقت در مسجد جامع المهدی(عج) این شهر ،برگزار گردید.

خطیب جمعه انبارالوم در ابتدا، خود و مؤمنین نمازگزار را برعایت نظم در کارها و تقوای الهی در اُمور سفارش نموده و بر دوری از گناه و مراقبت از اعمال و رفتار و اجتناب از تجاوز از حدود الهی تأکید نمودند.

ایشان در ادامهء سخنان خود به نقل از پیامبر اکرم(ص) افزودند: تنها چیزی که انسان را به مقام قرب الهی رسانده و به خداوند نزدیک می نماید ، تقوای الهی است.

امام جمعهء موقت بخش وشمگیر, عید مبعث ، عید بزرگ مسلمانان را به محضر امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری و نمازگزاران تبریک گفته و در بیان ویزگی ها و امتیازات منحصربفرد پیامبر اکرم (ص) نسبت به دیگر معصومین (ع) و سایر پیامبران الهی افزود :  این لطف و عنایت خداوند بود که پیامبر رحمت را بر امت مرحومه مبعوث نمود.

وی خاطرنشان کرد, خداوند در تأکید بر این امر ، فرموده است: « لَقَد مَنَّ اللَّهُ عَلَى المُؤمِنینَ إِذ بَعَثَ فیهِم رَسولًا مِن أَنفُسِهِم یَتلو عَلَیهِم آیاتِهِ وَیُزَکّیهِم وَیُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَهَ وَإِن کانوا مِن قَبلُ لَفی ضَلالٍ مُبینٍ. خداوند بر مؤمنان منت نهاد [= نعمت بزرگی بخشید] هنگامی که در میان آنها، پیامبری از خودشان برانگیخت ؛ که آیات او را بر آنها بخواند، و آنها را پاک کند و کتاب و حکمت بیاموزد ؛ هر چند پیش از آن ، در گمراهی آشکاری بودند. ». همچنین خداوند فرموده است: « لولاک لما خلقت الافلاک ». بخاطر پیامبر اکرم (ص) است که عالم و جهان خلق شده است. یک ویژگی دیگر آن حضرت (ص) “رحمت بودن برای تمام جهانیان” است ؛ زیرا خداوند فرموده است: « رَحْمَهً لِّلعالمین ». این رحمت در دنیا و برزخ و آخرت نصیب امت می باشد و هیچ پیامبری چنین شأن و منزلتی ندارد. حتی رحمت پیامبر اکرم (ص) شامل انبیاء و امتهای پیشین نیز می گردد.

حجت الاسلام دماوندی ادامه داد: همچنین آن حضرت (ص) دارای خلق عظیم و حلم و بردباری فوق العاده ای بودند که باعث شده است شایستهء الگو و اُسوه بودن باشند. خداوند متعال فرموده است: « قَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ لِمَنْ کَانَ یَرْجُو اللَّهَ وَ الْیَوْمَ الْآخِرَ وَذَکَرَ اللَّهَ کَثِیراً. قطعاً براى شما در اقتداء به ]رسول خدا (ص)] سرمشقى نیکوست براى آنکس که به خدا و روز بازپسین امید دارد و خدا را فراوان یاد مى کند » و این نشای از خلق و خوی عظیم پیامبر اکرم (ص) است. خداوند در این باره فرموده است: « وَ اِنَّکَ لَعَلَی‌ٰ خُلُقٍ عَظیم » از دیگر ویژگی های پیامبر رحمت (ص) عنایت خاص خداوند به آن حضرت است که فرموده است: « إِنَّ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً. خداوند و فرشتگانش بر حضرت محمد (ص) صلوات و درود می فرستند ؛ ای کسانی که ایمان آورده اید ، شما نیز بر او درود بفرستید و تسلیم او باشید ».

امام جمعهء موقت انبارالوم با تاکید بر ضرورت پیروی از ولی فقیه اذعان داشت : پیامبر اکرم (ص) فرمودند: انّی اُخافُ لکم استخفاف بالدین و بیع الحکم و قطیعه الرحم … برخی از افراد امت من ، دین را خفیف و سبک خواهند شمرد. و بیع الحکم … برخی از آنان احکام را می فروشند. بعضی از علمای دین گفته اند که منظور پیامبر اکرم (ص) از فروش حکم ، دریافت رشوه می باشد. و قطیعه الرحم. صلهء ارحام و ارتباط با اقوام و وابستگان را قطع می نمایند.

ایشان افزود : اگر مردم علماء و اندیشمندان دین را پیروی می کردند و از متابعت جاهلان خودداری می نمودند ، ماجرای عاشوراء پیش نمی آمد و امام کاظم (ع) نیز در زندان هارون الرشید شهید نمی شد. اگر می بینیم که امام خمینی ۱۵ سال در تبعید بودند و حکومت طاغوتی پهلوی بر رأس کار بود ، بخاطر این بود که علمای دین خانه نشین بودند و جاهلان حاکمیت داشتند. امروز هم اگر حرف دشمنان اسلام مقدم بر حرف عالمان دین باشد ، مثل این خواهد بود که حرف دشمن را بر حرف پیامبر اکرم (ص) رجحان و برتری داده و مقدم داشته ایم. اگر ما حرف ولی فقیه را قبول کنیم ، و به حرف جاهلان و مغرضان و بیگانگان اهمیّت ندهیم ؛ ایران گلستان خواهد شد.

خطیب جمعه بخش وشمگیر گفت : باید به کالای ایرانی و تولید ایرانی اهمیّت بدهیم ، و از آن حمایت کنیم ؛ و فقط به شعار دادن اکتفاء نشود. واجب است که به حمایت از تولید و کالای ایرانی عمل کنیم و از برخورد شعاری خوددای شود. اقتصاد مقاومتی چقدر توسط مردم و مسئولین اجرائی شد؟! چقدر مدیران و مسئولین به اقتصاد مقاومتی اهمیّت دادند؟! واردات کالاهای خارجی زیاد شد و تولید داخلی حمایت نشد و کارخانجات ایران بسته شد و کارگران ما بیکار شدند. آیا مدیران در تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی ، موفق و مؤافق عمل کردند؟ شعار امسال (۱۳۹۷ ه.ش) بدلایل زیادی مطرح شده است: ۱- جهت دادن به سیاستهای اجرائی مسئولین که اتمام حجّت و چراغ راهی باشد برای همهء مسئولین و مدیران نظام. ۲- متوجه نمودن افکار عمومی که از مسئولین مطالبهء حمایت از کالای ایرانی را داشته باشند. لذا باید مردم و سرمایه گذاران و تولید کنندگان و فروسندگان و مصرف کنندگان و دولتمردان ، از تولید کالای ایرانی و مصرف آن حمایت کنند. اگر کالا و محصولی را که ما در داخل کشور تولید می کنیم ؛ مشابه آن از خارج وارد شود ؛  سرمایه گذار ورشکست خواهد شد. کارخانجات تعطلی می گردد ، کارگران بیکار می شوند. لذا دشمنان تلاش دارند نگذارند مردم به شعار سال عمل کنند. پس باید مردم و دولتمردان ما ، با عمل خوب خود نشان دهند که آمریکا و متحدانش هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

وی با بیان اینکه : بخش وشمگیر و شهر انبارالوم مدیران و مسئولان خوبی دارد که انصافاً تلاش و کوشش زیادی برای عمران و آبادانی آن می نمایند,تاکید کرد :  اما عزیزان! مشکلات زیادی گریبانگیر مردم بخش وشمگیر و شهر انبارالوم می باشد. تلاش زیادی شده ، ولی نیاز به کار بیشتر و تلاش مضاعف است. جادهء آق قلا به انبارالوم و روستاهای تابعهء بخش وشمگیر خطرناک بوده و زیبندهء این مردم نیست. جاده باید تعریض شود و شانه داشته باشد. مسئولین استانی و شهرستانی باید به فکراین مهم باشند. این مردم در تمام صحنه های انقلاب حضور گرم و پرشوری دارند و پیوسته از انقلاب و نظام و کشور حمایت کرده اند. چرا نباید یک درمانگاه مناسب یا یک آزمایشگاه مناسب در شهر انبارالوم و بخش وشمگیر وجود داشته باشد؟! چرا امکانات بهداشتی مناسب در بخش وشمگیر وجود ندارد؟ نگاه مسئولین شهرستان ،مسئولین بخش و شهر ، باید نگاه بالسّویه باشد.! روستاهای ما برای تأمین آب شرب و آب کشاورزی خود دچار مشکلات زیادی هستند. این مردم به نظام و رهبری علاقمند هستند ؛ و ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین ، تأکید می گردد که باید تلاش خود را بیشتر کنند و نگاه بالسویّه داشته باشند.

امام جمعه موقت انبارالوم در فراز پایانی خطبه های این هقته خاطرنشان نمود : امروز (جمعه) ۲۶ رجب ، وفات حضرت ابوطالب (ع) است که خدمت امام عصر (عج) و مقام معظم رهبری (مد ظلع العالی) و شما نمازگزاران عزیر تسلیت عرض می کنم. همچنین ۲۹ فروردین ، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که از ابتکارات امام راحل (ره) می باشد که گرامی می داریم. ارتش ما محکم ، منضبط و با تجهیزات کامل ، یک ذخیره و اندوختهء قدرتمند برای نظام است ، امادهء جانبازی در راه وطن و انقلاب می باشد. به همهء نظامیان ، اعم از ارتش ، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی ، این روز را تبریک گفته و از خداوند می خواهیم که بر توفیقات عزیزان ما بیافزاید.