بعید است اروپا بر تعهدات برجام پابرجا بماند امام جمعه گرگان:

بعید است اروپا بر تعهدات برجام پابرجا بماند

امام جمعه گرگان گفت: بعید به نظر میاید که اروپایی‌ها هم بر معاهده برجام بایستند زیرا در عین حال که سعی می‌کردند رییس جمهور آمریکا را از خروج برجام نهی کنند اما در سخنرانی‌ها هم‌صدایی می‌کردند و این نشان دهنده این است که اما‌هایی در کار است و ممکن است پشت پرده توافق‌هایی باهم کرده باشند.

به گزارش صحرانیوز ، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه گرگان اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم ماهی که ماه خودسازی و ماه بازنگری اعمال انسان است.
وی ادامه داد: خداوند در ماه مبارک رمضان ما را به میهمانی دعوت کرده و این میهمانی یک میهمانی معنوی است که ما را به سوی بارگاه قدس خودش می‌کشاند.
امام جمعه گرگان تصریح کرد: سعی کنیم در ماه مبارک رمضان پیوند قلبی ما با خدا بیشتر شودو این فلسفه این ماه مبارک است.

نورمفیدی با اشاره به وقایع هفته گذشته گفت: نکته اول هفته گذشته جریانی است که آقای ترامپ برای مسئله برجام ایجاد کرده و اعلام کرده رسما از برجام خارج می‌شود و این سوال بزرگ مطرح است که آیا کشوری که در یک معاهده بین‌المللی تعهد داده چگونه به سادگی بدون دلیل و با دروغ از این معاهده خارج می‌شود.

وی اضافه کرد: تمام مردم دنیا بجز رژیم غاصب صهیونیستی و برخی کشورهای کوچک خلیج فارس با لغو برجام مخالفت کردند  و حتی ۶۶ درصد مردم آمریکا در نظرسنجی انجام شده با خروج آمریکا از برجام مخالف هستند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اعلام پایداری کشورهای اروپایی در برجام، تاکید کرد: بعید به نظر میاید که اروپایی‌ها هم بر این معاهده بایستند زیرا در عین حال که سعی می‌کردند رییس جمهور آمریکا را از خروج برجام نهی کنند اما در سخنرانی‌ها هم‌صدایی می‌کردند و این نشان دهنده این است که اما‌هایی در کار است و ممکن است پشت پرده توافق‌هایی باهم کرده باشند.

نورمفیدی با اشاره به اینکه حضور ما در منطقه وظیفه اسلامی ما است و به هیچ کشی ربطی ندارد، گفت: وظیفه ما دفاع از مظلوم است و این‌ها چیزی نیست که ما بخواهیم با کسی مذاکره کنیم.

وی بر اهمیت حفظ انسجام و وحدت ملی تاکید کرد و گفت: موضوعات داخلی ما بسیار مهم است و اعتقاد دارم امروز حساس ترین شرایط برای کشور ما است و شرایط امروز کشور ما متفاوت با زمان جنگ تحمیلی است و امروز دشمنان با وجود آنکه سهی دارند بر عملکردشان رنگ و لعاب سیاسی دهند اما جنگ از نوع دیگری را بر کشور ما تحمیل می‌کنند.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: امروز همه باید مراقب آن باشیم که انسجام ملی ما بهم نخورد و این از بین بردن وحدت از اهداف اصلی آمریکا است و رهبر همیشه بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا تاکید داشته و آمریکا ثابت کرد غیرقابل اعتماد است.

نورمفیدی افزود: امروز یک انقلابی باید هوشیار باشد و بداند چگونه باید عمل کند و باید مسوولان هم باید با هوشیاری و‌برنامه ریزی عمل کند.