ایجاد اشتغال در حوزه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها؛ برنامه‌گلستان در سال ۹۷ استاندار گلستان خبر داد

ایجاد اشتغال در حوزه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها؛ برنامه‌گلستان در سال ۹۷

استاندار گلستان گفت: ایجاد اشتغال در حوزه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها یکی از برنامه‌های جدی ما در سال ۹۷ است.

به گزارش صحرانیوز به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، سیدمناف هاشمی در مراسم جشن ملی نوروزگاه منطقه نمونه گردشگری پارک کبودوال شهرستان علی‌آبادکتول اظهار کرد: جشن‌های ملی نوروزگاه توانسته گلستان را به نحو مطلوبی به گردشگران معرفی کند.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در جمع گردشگران و جشن ملی نوروزگاه تصریح کرد: از همه عزیزانی که برای برگزاری جشن‌های ملی نوروزگاه و شادمانی مسافران و هموطنان عزیز در سراسر استان تلاش کردند، تشکر میکنم.
هاشمی با اشاره به شعار گلستان مقصد گردشگران افزود: خوشحال هستیم که مسافران و گردشگران عزیز گلستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند و از زیبایی‌های این استان دیدن می‌کنند و این امر وظیفه ما در موضوع زیرساخت‌های گردشگری از جمله پذیرش این عزیزان در هتل‌ها و اقامتگاه‌هایی که در سطح استان داریم و ارائه خدمات مناسب به آنها سنگین‌تر می‌کند.
استاندار گلستان به جشن و شادمانی‌هایی که در سطح استان در حال برگزاری است اشاره کرد و افزود: جشن‌های ملی نوروزگاه  و شادمانی‌های دیگر در سراسر استان توانسته گلستان را به نحو مطلوبی به گردشگران معرفی کند و موجبات شادی را برای این عزیزان فراهم آورد.
وی افزود: تمام تلاش ما این است که گلستان را به خوبی معرفی کنیم و به یقین کمتر استانی است که همه زیبایی‌های طبیعی و تاریخی را همانند گلستان با هم داشته باشد.
هاشمی خاطرنشان کرد: برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری طراحی شده است و یا در حال طراحی است که این استان را از امکانات گردشگری مناسب غنی می‌کند و این موضوع در معرفی استان به گردشگران کمک شایانی خواهد کرد.
وی افزود: ایجاد اشتغال در حوزه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها یکی از برنامه‌های جدی ما در سال ۹۷ است.
هاشمی به تقاط قوت استان در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: اجرای طرح جزیره آشوراده که تنها جزیره مسکونی دریای خزر است، طرح  دیوار دفاعی گرگان به عنوان سومین دیوار بزرگ دفاعی جهان، پرورش اسب اصیل ترکمن و کورس‌های سوارکاری و ارتقا هتل‌های استان که از محل رفع موانع تولید تسهیلات دریافت کردند در سال ۱۳۹۷ به عنوان مکمل همدیگر از نقطه قوت‌های گلستان برای جذب گردشگران هستند.
استاندار گلستان گفت: تشکر می‌کنم از  همراهی صدا و سیمای مرکز گلستان که بسیار شایسته برنامه ۱۶  جشن ملی نوروزگاه را به صورت زنده در ایام عید پوشش داده است.
همچنیبن در این مراسم اسدالله قره‌خانی نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی ضمن تبرک سال نو بیان کرد: در شهرستان علی‌آبادکتول طرح‌هایی از گذشته انجام شده است و انشاالله امسال شاهد طرح‌های بسیار خوبی در حوزه اشتغالزایی، گردشگری، صنایع تبدیلی و … خواهیم بود.
وی افزود: انشالله باهمکاری بخش خصوصی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری، فرمانداری و سایر دستگاه‌ها امسال شاهد آغاز فعالیت‌های اجرایی پروژه تله‌کابین علی‌آباد نیز باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان در این مراسم به آمار اقامت گردشگران و مسافران تاکنون اشاره کرد و افزود: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا  روز گذشته هشتم فروردین ۹۷ تعداد ۵۹۰ هزار و ۵۸۳ نفر در این استان اقامت داشته‌اند که نسبت به سال گذشته همین تاریخ رشد ۵۵ درصدی را شاهد بوده‌ایم.
ابراهیم کریمی به رشد ۳۰ درصدی بازدید از حاذبه های گردشگری گلستان تاکنون اشاره کرد و گفت: از آغاز فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان تاکنون ۳ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۸۷۵ نفر از جاذبه‌های فرهنگی-تاریخی و طبیعی استان بازدید کرده‌اند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ابراز امیدواری کرد با این تعداد اقامت و بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان تاکنون، گلستان در حال تبدیل شدن به مقصد گردشگری است.

مراسم جشن ملی نورزگاه امروز ۹ فروردین ۱۳۹۷ با حضور سید مناف هاشمی استاندار گلستان، مرتضی شکوهی مدیرکل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، اسدالله قره‌خانی نماینده مردم شهرستان علی‌آباد‌کتول در مجلس شورای اسلامی، ابراهیم کریمی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، علی نصیبی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان، هدایتی‌کتولی  فرماندار شهرستان علی‌آبادکتول، جمعی دیگر از مسوولان و استقبال بی‌نظیر مردم و گردشگران در منطقه نمونه گردشگری پارک کبودوال علی‌آبادکتول برگزار شد.
شایان ذکر است در پایان مراسم دکتر سید مناف هاشمی استاندار گلستان به همراه دیگر مسوولین استانی و شهرستانی از مسیر آبشار تمام خزه ای کبودوال بازدید کرد.