اصرار برخی نمایندگان مجلس به تصویب CFT/ خداحافظی ۲۰۰ بازنشسته از صدا و سیما نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس مطرح کرد؛

اصرار برخی نمایندگان مجلس به تصویب CFT/ خداحافظی ۲۰۰ بازنشسته از صدا و سیما

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی به وضعیت CFT اشاره کرد و گفت: لایحه الحاق CFT، به مجلس شورای اسلامی برگشت و شورای نگهبان ۲۲ ایراد از آن گرفت و از آنجایی که برخی اصرار به تصویب این لایحه داشتند به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود.

 به گزارش صحرانیوز ، علیرضا ابراهیمی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی گذشته و به پختگی رسیده است و در این مدت شاهد توطئه‌های استکبار جهانی بودیم.

وی با بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و استکبار با تمام تلاش خود درصدد ضربه به انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی حاصل خون ۲۳۰ هزار شهید است و جمهوری اسلامی مبانی خود را براساس آرمان‌های امام راحل و شهدا و مکتب سیدالشهدا(ع) به جهان عرضه می‎کند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی با همه توطئه‌ها به مسیر خود ادامه می‌دهد، در شرایطی قرار داریم که رژیم استکباری نمی‌خواهد جمهوری اسلامی وجود داشته باشد.

*مردم از مشکلات اقتصادی در رنج هستند/ حضور برخی مسؤولان بین مردم کمرنگ است

ابراهیمی با بیان اینکه امروز با همه مشکلات و کمبودهایی که وجود دارد به راه خود ادامه می‌دهیم، بیان کرد: در حالی که مشکلات اقتصادی وجود دارد و مردم در رنج هستند و شاهد فساد برخی مسؤولان نیز هستیم اما مردم با تمام فشار و دغدغه‎ها در تلاش هستند که انقلاب اسلامی را حفظ کنند و انتظار آنها از مسؤولان کار جهادی است.

وی تأکید کرد: متأسفانه حضور برخی مسؤولان بین مردم کم است و باید درب ادارات برای مردم باز باشد چراکه با وجود همه کمبود اعتبارات، اگر مردم ببیند مسؤولان دغدغه‎های آنها را می‌شنوند قانع می‌شوند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون صدا و سیما در کمیسیون فرهنگی مجلس شوری اسلامی مصوب شد، بیان کرد: در قالب این قانون چارچوب، نظارت و خطی و مشی‎ها به شکل قانون مدون در صدا و سیما مشخص شده و برای ارائه در صحن به هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی تسلیم شده است.

ابراهیمی با بیان اینکه در هفته گذشته در خصوص آسیب‌های اجتماعی به‎ویژه حاشیه‎نشینی گزارش و راهکارهایی به وزیر کشور ارائه شد، یادآور شد: با توجه به مشکلات اقتصادی موضوعات کمیسیون فرهنگی تحت تأثیر دغدغه‎های اقتصادی قرار گرفته است در عین حال اعتقاد داریم باید به مباحث فرهنگی توجه ویژه‌ای شود.

وی در ادامه به وضعیت به لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) اشاره کرد و گفت: لایحه الحاق CFT به مجلس شورای اسلامی برگشت و شورای نگهبان ۲۲ ایراد از آن گرفت و در کمیسیون امنیت ملی نیز برخی از ایرادات گرفته‎شده برطرف شد و از آنجایی که برخی اصرار به این مصوبه داشتند به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به دنبال شکل‎گیری وزارت گردشگری و صنایع دستی هستیم البته این پیشنهاد یک بار رد شده اما اگر وزارتخانه شود بودجه‎اش مشخص می‎شود و پاسخگویی آن نیز بیشتر خواهد شد.

ابراهیمی از طرح لایحه حمایت از کودکان در مجلس شورای اسلامی خبر داد و اذعان کرد: این لایحه موافقان و مخالفان جدی خود را دارد و بر اساس آن ازدواج زیر سن  ۱۳ سال ممنوع می‌شود که این قانون هنوز مصوب نشده است.

وی قانون منع به‎کارگیری بازنشستگان را یکی از بهترین اقدامات برای فراهم شدن روحیه کار برای مدیران جوان دانست و افزود: این قانون هنوز در صدا و سیما اجرا نشده و ۲۰۰ نفر از مشمولان قانون منع به‎کارگیری بازنشستگان باید از حوزه اجرایی صدا و سیما خارج شوند.