اخلاص در انجام هر کاری؛شرط قبولی آن کار است رئیس هیئت اُمنای زیارتکاه حضرت زکریا (ع) انبارالوم:

اخلاص در انجام هر کاری؛شرط قبولی آن کار است

جلسهء هیئت اُمنای زیارتکاه حضرت زکریا (ع) با حضور حجت الاسلام حاج محمّد شیخی ، امام جمعه ی بخش وشمگیر و شهر انبارالوم ، که ریاست هیئت امنای این بقعهء متبرکه را نیز بر عهده دارند در محل زیارتگاه برگزار شد.

به گزارش صحرانیوز ؛ در این جلسه ، حجت الاسلام حاج محمّد شیخی ، رئیس  هیئت اُمنای زیارتگاه حضرت زکریا (ع) با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) ، اخلاص در انجام هر کاری را شرط قبولی آن کار دانستند.

ایشان افزودند: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: سه چیز است که اگر در فردی باشد ، ایمانش کامل می‌شود. اول اینکه « در راه انجام فرمان خدا ، از سرزنش هیچکس ترسی نداشته باشد.» دوم « در انجام اعمالش ریا و خودنمایی نداشته باشد »، و سوم اینکه « اگر دو کار بر او عرضه شود ، یکی کاری در امور دنیا و دیگری در امور آخرت ؛ او کار مربوط به امور آخرت را اختیار کند.» پس ، کارهایمان فقط برای رضای خدا باشد. برای انجام وظیفه فقط خدا را در نظر داشته باشیم و تأئید و تکذیب دیگران بر ما تاثیری نداشته باشد ، و امور اخروی را بر امور دنیوی اولویت بدهیم.

رئیس هیئت امنای زیارتگاه حضرت زکریا(ع) ضمن ابراز تشکر و قدردانی از تلاشهای اعضای هیئت امنای بقعه متبرکه در راه توسعه دادن و زمینه سازی برای استفادهء بیشتر زائرین و مجاورین از فضای معنوی این زیارتگاه اذعان داشت : اگرچه قبلاً هم کارهای خوبی انجام شده است.  ولی بعد از انتخاب این هیئت اُمناء ، سعی شده است که کارهای بیشتر و بزرگتری انجام شود. اما باز هم کارهای زیادی بر زمین مانده ، و چون اینجا زیارتکاه مومنین و همچنین قبور شهداء و مسلمانان است ، باید زمینه را برای استفادهء بیشتر مردم فراهم کنیم‌. باید همکاری‌ها و همدلی ها در این امور بیشتر شود.

امام جمعه انبارالوم گفت : برای انجام کارهای جدید ، باید امور با جلسه و هماهنگی هیئت اُمناء پیگیری شود. باید هیئت امناء در تمام امور زیارتکاه ورود نماید و اوقاف بدون هماهنگی با هیئت امناء ، به امورات اجرایی و ادارهء زیارتگاه ورود ننماید. البته نگاه اوفاف نیز چنین است و باید تأکید نمود که اگر خواهان تحول هستیم ، ان شاء الله با هماهنگی هیئت امناء باشد و اینکار باعث خواهد شد که اعضای هیئت امناء بیشتر راغب شوند و پیگیر مصوبات باشند.

حجت الاسلام محمد شیخی افزود : در آستانهء سال جدید هستیم ، لذا باید مثل سال قبل برنامهء فرهنگی داشته باشیم ، و در بحث محوطه سازی و زیبا سازی کارهایی انجام شده و درختهایی نیز کاشته شده است. امّا کارها نباید محدود باشد. زمین‌های زیادی وجود دارد که مناسب درختکاری می‌باشد. سرسبزی محیط ، باعث جذب مردم خواهد شد.

ایشان در ادامه از اعلام آمادگی ادارهء منابع طبیعی شهرستان آق قلا برای تحت پوشش قراردادن  زیارتگاه و در اختیار گذاشتن درختان مثمر و غیر مثمر  خبر داد و تاکید نمود تا در یک روز خاصّ ، امر درختکاری با حضور مردم و مسئولین و علماء انجام شود.

امام جمعه انبارالوم و بخش وشمگیر ضمن ارائه توضیه هایی برای مراقبت و حفظ و نگهداری درختان کاشته شده گفت: کاشت درخت و نگهدای آن نیاز به آبیاری و مراقبت دارد و باید هماهنگ شود که تراکتور و تانکری اجاره شود تا امر آبیاری درختان امکان پذیر باشد. همچنین حصار برای  جلوگیری از چرای درختان توسط دام ها نیز پیش بینی گردد.